Sercowej duszności przyczyny

Oceń przydatność:

     

Chociaż większość chorych odczuwających duszność cierpi na choroby układu oddechowego, to jednak oprócz tego duszność jest częstym objawem chorób serca. Dla lepszego rozgraniczenia przyczyn duszności warto jest rozpatrzyć osobno duszność występującą nagle i duszność stałą.

Duszność nagła

Duszność nagła występuje nagle w przebiegu chorób, które utrudniają dopływ powietrza do płuc. W większości przypadków przyczyną duszności są choroby powodujące zmiany w układzie oddechowym. Należy wskazać na astmę, w której wielkość drzewa oskrzelowego jest zmniejszona, zapalenie płuc, obecność ciała obcego w drogach oddechowych, co może doprowadzić do uduszenia się, zapalenia oskrzeli, zwykle powodowane przez infekcję, zapadnięcie się płuca w przebiegu odmy opłucnej, a także napady lęku, którym może towarzyszyć uczucie duszenia się.

Duszność stała lub przewlekła

Duszność stała lub przewlekła jest następstwem procesu rozwijającego się przewlekle i stopniowo; także powoli narasta duszność.

Najczęstsze przyczyny duszności sercowej to przewlekłe zapalenie oskrzeli, choroby utrudniające normalne rozszerzanie się klatki piersiowej przy oddychaniu, brak enzymów umożliwiających normalny przebieg procesów chemicznych w ustroju. W zaawansowanych przypadkach przewlekłego zapalenia płuc rozwija się rozedma płuc

Zagadnienia związane z wybielaniem zębów na literę p

Kontakt we Wrocławiu:

[do Wybielanie zębów we Wrocławiu]

ul. Jordanowska 26

52-403 Wrocław

Telefon: (71) 363-45-97

Wybielanie zębów polecane:

Wybielanie zębów we Wrocławiu - pojęcia i definicje od stomatologa.